Liderzy Świętokrzyskiej Spółdzielczości

Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy w Kielcach o całkowicie polskim kapitale jest obecny na rynku lokalnym od 110 lat i ściśle związany z Regionem Świętokrzyskim. Bogate doświadczenie pozwala nam na sukcesywne dostosowywanie oferty produktów i usług finansowych bezpośrednio do potrzeb Klientów. Bank Spółdzielczy w Kielcach znajduje się w czołówce banków spółdzielczych w Polsce według ogólnokrajowych rankingów. Sukces ten zawdzięczamy dzięki... więcej informacji»

Domator

Domator

Początki Spółdzielni Mieszkaniowej „DOMATOR” przypadają na rok 1986. Po upływie 25 lat SM „DOMATOR” jest nadal nowoczesną firmą, zarządzającą ogromnym majątkiem mieszkaniowym, nadal inwestującą w swój rozwój. Kolejno realizowane osiedla: „Pod Dalnią”, „Ślichowice I” oraz „Ślichowice II” położone są w Dzielnicy Zachód, natomiast Osiedle „Zacisze” usytuowane jest w południowej części miasta przy... więcej informacji»

Inwestprojekt Świętokrzyski

Inwestprojekt Świętokrzyski

Spółdzielnia Pracy ”Inwestprojekt Świętokrzyski” w Kielcach powstała w 1990 roku na bazie Zakładu Projektowania i Usług Inwestycyjnych „Inwestprojekt” działającego od 1958 roku. Dysponujemy stałą kadrą inżynieryjno-techniczną w każdej branży procesu inwestycyjnego. Liczba zatrudnionych pracowników w ciągu ostatnich trzech lat wynosiła średnio 48 osób. Zarząd S.P.”Inwestprojekt Świętokrzyski” stanowią 3 osoby. W strukturze... więcej informacji»

KSM Kielce

KSM Kielce

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już 54 lata i jako pierwsza spółdzielnia mieszkaniowa w województwie, została w 2007r. laureatem VII edycji konkursu Świętokrzyskiej Nagrody Jakości w kategorii przedsiębiorstw usługowych. To jedyny organizowany w regionie konkurs promujący demokratyczny sposób zarządzania przez jakość. Komisja konkursowa wszechstronnie oceniła działalność KSM opartą na zasadach spółdzielczości. Podkreśliła jej zasługi dla rozwoju... więcej informacji»

Społem Sandomierz

„SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Pomoc Bratnia” w Sandomierzu działa od 1907 r. Początkowo spółdzielnia istniała pod nazwą Stowarzyszenie Spożywców „Pomoc Bratnia”. Założycielami Stowarzyszenia byli ks. Antoni Rewera, Jan Zagórski, Władysław Paradowski, Karol Andrzejewski, Stefan Wiącek, Józef Olszewski. Dziś Spółdzielnia prowadzi wielokierunkową działalność na terenie miasta Sandomierza.... więcej informacji»

SM Armatury

SM Armatury

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Armatury” jest drugą Spółdzielnią jaka pojawiła się w Kielcach w końcu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Inicjatorami utworzenia Spółdzielni byli pracownicy Zakładu Budowy Przewodów i Armatury (dzisiejszego Chemaru), którzy chcieli rozwiązać problem dostępności mieszkań dla osób dojeżdżających do pracy w Zakładach. Wysiłek i zapał założycieli Spółdzielni, tj. Józefa Kniazia, Jana... więcej informacji»

SM Iskra

SM Iskra Rok założenia 11.04.1985 r. NIP 959-08-31-183 KRS 0000211064 Obecny Zarząd Spółdzielni: Prezes Zarządu – Andrzej Partyka Członek Zarządu – Maria Kwaśniewska Kontakt: te./fax. (41) 345-43-33 więcej informacji»

SM Pionier

SM Pionier

2 marca 1959 na zebraniu założycielskim, 24 osoby postanowiły utworzyć spółdzielnię, która została wpisana do spółdzielczego rejestru 30 lipca pod nazwą „Pionier”. Nowa spółdzielnia w Kielcach wywołała niespodziewane zainteresowanie, bowiem otrzymała prawo budowania domków jednorodzinnych na zasadach spółdzielczego prawa własnościowego. SBM „Pionier” była trzecia spółdzielnia mieszkaniową, jaka pojawiła się w końcu... więcej informacji»

SM Słoneczne Wzgórze

SM Słoneczne Wzgórze

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczne Wzgórze” w Kielcach została zarejestrowana 21 lutego 1996 roku. Powstała w wyniku podziału Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W zasobach Spółdzielni zamieszkuje prawie 5 tys. osób, a powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 86 000 m2. Spółdzielnia usytuowana jest na wzgórzu, u stóp którego rozciągają się Kielce, otoczone pasmem Gór Świętokrzyskich.... więcej informacji»

Społem Kielce

Społem Kielce

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Kielcach istnieje na rynku kieleckim od 1919 roku. Dziesiątki lat tradycji oparte są w spółdzielni na handlu, gastronomi oraz produkcji piekarsko-ciastkarskiej. „Społem” PSS jest największą polską firmą handlową w regionie świętokrzyskim, zatrudnia ponad 700 pracowników, od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce 100-u największych Spółdzielni w Polsce. To szanowany partner... więcej informacji»

Gminna Spółdzielnia “SCH” w Staszowie

Gminna Spółdzielnia “SCH” w Staszowie

Gminna Spółdzielnia „SCH” w Staszowie powstała 30 maja 1947 roku. Niezmiennie od tego czasu zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną. Aktualnie prowadzi obsługę w 30 placówkach handlowych sprzedaży detalicznej i czterech hurtowniach: spożywczej, chemiczno-kosmetycznej, budowlano-wykończeniowej „Majster” i rolnej „Ogrodnik”. Do najlepszych sklepów Spółdzielni należą Dom Towarowy „Jędrek” i Pawilon Handlowy... więcej informacji»

Spółdzielnie zrzeszone

Techniczno-Produkcyjna Spółdzielnia Pracy w Kielcach

Międzynarodowe formy i foremki Techniczno-Produkcyjna Spółdzielnia Pracy ma na swoim koncie ponad 40 letnie doświadczenie w tworzeniu form, z których powstają pojemniki i opakowania na przeróżne produkty codziennego użytku. Spółdzielnia specjalizuje się w...

więcej»

NZOZ „MEDIS-MED” Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy

Profesjonalna opieka medyczna „MEDIS-MED” Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy w 1976 roku przekształciła się z początkowo istniejącej Lekarsko-Dentystyczna Spółdzielnia Pracy. Przychodnie działające w ramach spółdzielni udzielają odpłatnych usług w...

więcej»

Zakłady Stalmech Spółdzielnia Pracy

Szlakiem kowalskich tradycji Zakłady „Stalmech” Spółdzielnia Pracy w Kielcach od 1950 roku są znanym w Polsce producentem i eksporterem na rynki europejskie i światowe szerokiego asortymentu narzędzi kowalskich. Początkowo spółdzielnia zajmowała się działalnością...

więcej»

Spółdzielnie Uczniowskie w Kielcach

Uczyć działając Spółdzielnie Uczniowskie to organizacje wychowawcze, które kształtują młodych ludzi poprzez naukę dorosłego życia. Uczą one dobrego gospodarowania nie tylko czasem, ale przede wszystkim pieniędzmi. Często młodym brakuje szacunku dla uczciwie zarobionych funduszy....

więcej»
pokaż wszystkie»