Świętokrzyska Rada Spółdzielni Uczniowskich - spotkanie w dniu 22.05.2013 r.

                Świętokrzyska Rada Spółdzielni Uczniowskich w Kielcach w dniu 22 maja 2013 r. zorganizowała uroczyste spotkanie, na którym Pani Barbara Seweryś – Przewodnicząca ŚRSU omówiła wyniki działalności gospodarczej i finansowej Spółdzielni Uczniowskich woj. Świętokrzyskiego za 2012 r. Uczestników spotkania gościła Spółdzielnia Uczniowska „Słoneczko” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Kielcach
ul. Warszawska 96.

            W roku 2012 działalność prowadziło 67 Spółdzielni Uczniowskich w szkołach,: podstawowych-34, gimnazjalnych -25, liceach -4 i innych-4, w których było zrzeszonych 1690 członków – uczniów.

            Spółdzielnie uczniowskie prowadziły działalność handlową, kulturalno – oświatową, dożywianie, działkę rolną i z działalności tych  uzyskały ogółem przychody w kwocie ponad 1 600 tys. zł oraz wypracowały zysk ponad 220 tys. zł.

            Ponadto członkowie spółdzielni uczniowskich wykonywali prace społeczne na rzecz szkoły i środowiska oraz organizowali imprezy z okazji różnych świąt czy tradycji.

            Wszystkie spółdzielnie uczniowskie prowadzą działalność handlową, na której uzyskują największe zyski w porównaniu do pozostałych działalności.

            Spółdzielnie uczniowskie, które osiągnęły największe zyski finansowe z działalności gospodarczej w roku 2012 otrzymały nagrody i wyróżnienia.

            Największą kwotę zysku w 2012 r. osiągnęła Spółdzielnia Uczniowska Publiczne Gimnazjum nr 1 Włoszczowa, tj. ponad 15 tys. zł. przy uzyskaniu obrotów ponad 173 tys. zł. i zajęła I miejsce. Spółdzielnią tą opiekują się Panie Ewelina Orlińska – Rayska, Joanna Hudobska i Justyna Pyka.

            II miejsce zajęła Spółdzielnia Uczniowska  Publiczne Gimnazjum nr 1 Jędrzejów, która osiągnęła zysk ponad 11 tys. zł i obroty ponad 52 tys. zł. Spółdzielnia tą opiekują się Panie Beata Byczek i Małgorzata Lech – Sajtyna.

            Spółdzielnia Uczniowska „Pokemon” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Włoszczowa osiągnęła zysk w kwocie ponad 10 tys. zł, a obroty ponad 174 tys. zł. i zajęła III miejsce. Spółdzielnię tą prowadzi Pani Renata Konwiak.

            Nagrodzone i wyróżnione zostały 21 spółdzielni uczniowskich i ich opiekunowie. Opiekunowie tych spółdzielni otrzymali puchary, dyplomy i książki, które ufundowała ŚRSU.

            Ponadto dla 4 opiekunów z trzech najlepszych Spółdzielni Uczniowskich Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy w Warszawie ufundował medale okolicznościowe i dla wyróżnionej Spółdzielni Uczniowskiej „Jutrzenka” z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Tumlinie album, którą opiekuje się Pani Monika Lisowska. Spółdzielnia Uczniowska „Jutrzenka” istnieje od 1925 r.

            Medale okolicznościowe otrzymały Panie: Ewelina Orlińska – Rayska, Beata Byczek, Małgorzata Lech – Sajtyna, Renata Konwiak a album Pani Monika Lisowska.

            Opiekunowie, którzy prowadzą spółdzielnię uczniowską ponad 10 lat otrzymali od Fundacji Rozwoju Spółdzielni Uczniowskiej w Krakowie odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”. Odznaki otrzymały Panie: Monika Lisowska, Beata Byczek i Małgorzata Lech – Sajtyna. W imieniu Fundacji odznaki wręczyła Maria Nowak – Członek Zarządu Fundacji.

            Nagrody, gratulacje i podziękowania za krzewienie idei spółdzielczości wśród dzieci i młodzieży oraz pracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskich w imieniu Janusza Paszkowskiego Prezesa Zarządu Związku przekazała Jadwiga Kotkowska Dyrektor Delegatury Regionalnej ZLSP w Kielcach.

            Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze przy kawie i ciastkach.

Liderzy Spółdzielczości Świętokrzyskiej

Inwestprojekt Świętokrzyski

Inwestprojekt Świętokrzyski

Spółdzielnia Pracy ”Inwestprojekt Świętokrzyski” w Kielcach powstała w 1990 roku na bazie Zakładu Projektowania i Usług Inwestycyjnych „Inwestprojekt” działającego od 1958 roku. Dysponujemy stałą kadrą inżynieryjno-techniczną w każdej branży procesu...

więcej»
Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy w Kielcach o całkowicie polskim kapitale jest obecny na rynku lokalnym od 110 lat i ściśle związany z Regionem Świętokrzyskim. Bogate doświadczenie pozwala nam na sukcesywne dostosowywanie oferty produktów i usług finansowych bezpośrednio do potrzeb...

więcej»
SM Pionier

SM Pionier

2 marca 1959 na zebraniu założycielskim, 24 osoby postanowiły utworzyć spółdzielnię, która została wpisana do spółdzielczego rejestru 30 lipca pod nazwą „Pionier”. Nowa spółdzielnia w Kielcach wywołała niespodziewane zainteresowanie, bowiem otrzymała prawo...

więcej»
KSM Kielce

KSM Kielce

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już 54 lata i jako pierwsza spółdzielnia mieszkaniowa w województwie, została w 2007r. laureatem VII edycji konkursu Świętokrzyskiej Nagrody Jakości w kategorii przedsiębiorstw usługowych. To jedyny organizowany w regionie konkurs...

więcej»
pokaż wszystkie»