Gminna Spółdzielnia “SCH” w Staszowie

Gminna Spółdzielnia “SCH” w Staszowie

Gminna Spółdzielnia „SCH” w Staszowie powstała 30 maja 1947 roku. Niezmiennie od tego czasu zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną. Aktualnie prowadzi obsługę w 30 placówkach handlowych sprzedaży detalicznej i czterech hurtowniach: spożywczej, chemiczno-kosmetycznej, budowlano-wykończeniowej „Majster” i rolnej „Ogrodnik”.

Do najlepszych sklepów Spółdzielni należą Dom Towarowy „Jędrek” i Pawilon Handlowy „Bartek” w Staszowie, Pawilon Handlowy „Maks” w Koniemłotach, Delikatesy „Olek” w Staszowie, Pawilon Handlowy „Karol” w Rytwianach i Pawilon Handlowy „Ujazd” w Bogorii.

Spółdzielnia swoją działalność prowadzi również na rynku kieleckim, tworząc własną sieć sklepów pod nazwą „Galeria Pieczywa”. Pierwszy sklep powstał w styczniu 2011 roku. W marcu 2012 roku uruchomiony został drugi sklep, a w kwietniu trzeci sklep.

W swojej 65-letniej tradycji Spółdzielnia wypracowała swoje własne receptury na wypiek wielu gatunków chlebów. Pieczywo jest ekologiczne, zdrowe, bez polepszaczy i konserwantów, produkowane na naturalnym zakwasie i wypiekane w piecu opalanym węglem.

Oprócz tradycyjnego pieczywa mieszanego i bułek zwykłych, produkowanych jest około 40 asortymentów innych gatunków chlebów w tym: chleb razowy, graham, jęczmienny, winny, orkiszowy, żytni, włoski, radomski i inny oraz bułki z ziarnami, razowe, kornelki. Hitem produkcji jest „Chleb spod strzechy” produkowany metodą wielofazową na bazie tylko mąki żytniej, wody i soli.

GS w Staszowie produkuje również wiele wyrobów cukierniczych takich jak: ciasta, torty, bułki słodkie z różnym nadzieniem, pączki, drobne ciasteczka, baby, strucle, obwarzanki. Ciasta wypiekane są na podstawie domowych przepisów.

Najmłodszym dzieckiem są wyroby garmażeryjne: pierogi, paszteciki, kotlety mielone, gołąbki, pizza i przysmak „Mexico”. Są to wyroby domowe, wyrabiane ręcznie, przez co cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.

Spółdzielnia staszowska ponosi duże nakłady inwestycyjne na rozwój i modernizację własnych zakładów produkcyjnych. GS-owskie placówki handlowe są ładne, estetyczne, samoobsługowe, nowocześnie wyposażone i urządzone. Spółdzielnia czyni starania, aby swoim standardem nie odbiegały one od sklepów konkurencyjnych. Dba również o ofertę towarową, dostosowując ją do potrzeb i możliwości finansowych klientów.

Spółdzielnia pochwalić się może licznymi nagrodami i wyróżnieniami takimi jak: Zasłużony dla miasta Staszowa czerwiec 1997 r.; Za zasługi dla Spółdzielczości czerwiec 2007 r.; Prymus 2008 r.; Orzeł Agrobiznesu 2010 r.; Gazela Biznesu 2011 r.; Menadżer Spółdzielca 2011 r.; Orzeł Agrobiznesu GRAND PRIX 2011 r.

Obecnie Spółdzielnia zatrudnia 180 osób i zrzesza 120 członków.

Gminna Spółdzielnia „SCH” w Staszowie
ul. Towarowa 2
28-200 Staszów
tel. 15 864 29 55
fax. 15 864 39 59
e-mail: gsstaszow@gmail.com
www.gsstaszow.pl

Galeria

Delikatesy Olek.jpg Dom Towarowy Jedrek.jpg Galeria Pieczywa 1.jpg Galeria Pieczywa.jpg Hurtownia chemiczna.jpg Hurtownia Majster 1.jpg Hurtownia Majster.jpg Hurtownia Ogrodnik 1.jpg Hurtownia Ogrodnik.jpg Hurtownia spożywcza.jpg Maks 1.jpg Maks.jpg wyroby cukiernicze 1.jpg wyroby cukiernicze 2.jpg wyroby cukiernicze.jpg

Liderzy Spółdzielczości Świętokrzyskiej

KSM Kielce

KSM Kielce

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już 54 lata i jako pierwsza spółdzielnia mieszkaniowa w województwie, została w 2007r. laureatem VII edycji konkursu Świętokrzyskiej Nagrody Jakości w kategorii przedsiębiorstw usługowych. To jedyny organizowany w regionie konkurs...

więcej»
Inwestprojekt Świętokrzyski

Inwestprojekt Świętokrzyski

Spółdzielnia Pracy ”Inwestprojekt Świętokrzyski” w Kielcach powstała w 1990 roku na bazie Zakładu Projektowania i Usług Inwestycyjnych „Inwestprojekt” działającego od 1958 roku. Dysponujemy stałą kadrą inżynieryjno-techniczną w każdej branży procesu...

więcej»

SM Iskra

SM Iskra Rok założenia 11.04.1985 r. NIP 959-08-31-183 KRS 0000211064 Obecny Zarząd Spółdzielni: Prezes Zarządu – Andrzej Partyka Członek Zarządu – Maria Kwaśniewska Kontakt: te./fax. (41) 345-43-33

więcej»
Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy w Kielcach o całkowicie polskim kapitale jest obecny na rynku lokalnym od 110 lat i ściśle związany z Regionem Świętokrzyskim. Bogate doświadczenie pozwala nam na sukcesywne dostosowywanie oferty produktów i usług finansowych bezpośrednio do potrzeb...

więcej»
pokaż wszystkie»