Zakłady Stalmech Spółdzielnia Pracy

Szlakiem kowalskich tradycji

Zakłady „Stalmech” Spółdzielnia Pracy w Kielcach od 1950 roku są znanym w Polsce producentem i eksporterem na rynki europejskie i światowe szerokiego asortymentu narzędzi kowalskich.

Początkowo spółdzielnia zajmowała się działalnością przedwojennego zakładu odlewniczego Korbel zlokalizowanego na kieleckim Pakoszu. Dzięki licznym inwestycjom i transakcjom pod koniec lat 70 powstał Zakład „Stalmech” Spółdzielnia Pracy, który rozszerzył swoją działalność.

„Stalmech” oferuje swoim odbiorcom profesjonalne kowalskie kowadła staliwne jedno i dwurożne w zakresie 25-250 kg. W produkcji kowadeł kowalskich i spełnianiu wymagań odbiorców legitymuje się ponad 50-letnim doświadczeniem.

Corocznie zmienia się i poszerza asortyment narzędzi kowalskich, które także mają swoje zastosowanie w warsztatach spawalniczych, ślusarskich i mechanicznych. Poza tym spółdzielnia jest producentem narzędzi do regeneracji obudów kopalnianych stosowanych w polskich kopalniach węgla kamiennego. Za wdrożenie tej produkcji i efekty oszczędności w gospodarce materiałowej górnictwa węglowego wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach otrzymała nagrodę państwową.

„Stalmech” oferuje także własnej produkcji odlewane części zamienne do różnych urządzeń dla przemysłu mineralnego. W tej ofercie znajdują się m.in. płyty bezpiecznikowe i rozporowe, wykładziny, listwy i belki oporowe, szczęki i łożyska do wielu typów kruszarek i innych urządzeń wykorzystywanych w kopalniach i zakładach przerabiających surowce mineralne w całej Polsce.

Spółdzielnia zapewnia produkcję staliwnych odlewów jednostkowych na zamówienie. Dokonuje analizy konstrukcyjnej i materiałowej, adaptacji i napraw modeli oraz projektuje i wykonuje oprzyrządowanie modelowe.

Zakład produkuje pod własną marką giętarki hydrauliczne GR-3 do gięcia rur wykorzystywane dla potrzeb budownictwa oraz wykonuje modernizacje i naprawy również innych polskich i zagranicznych giętarek do rur.

Kontakt:
Zakłady „Stalmech” Spółdzielnia Pracy Kielce
25-650 Kielce
ul. Skrajna 80
Tel/fax: (41) 345-16-87 lub (41) 345-16-89
e-mail: stalmech@wp.pl     stalmech.marketing@gmail.com 

Galeria

1.jpg 2.jpg DSC015031.jpg

Liderzy Spółdzielczości Świętokrzyskiej

SM Słoneczne Wzgórze

SM Słoneczne Wzgórze

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczne Wzgórze” w Kielcach została zarejestrowana 21 lutego 1996 roku. Powstała w wyniku podziału Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W zasobach Spółdzielni zamieszkuje prawie 5 tys. osób, a powierzchnia użytkowa...

więcej»
Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy Kielce

Bank Spółdzielczy w Kielcach o całkowicie polskim kapitale jest obecny na rynku lokalnym od 110 lat i ściśle związany z Regionem Świętokrzyskim. Bogate doświadczenie pozwala nam na sukcesywne dostosowywanie oferty produktów i usług finansowych bezpośrednio do potrzeb...

więcej»
Inwestprojekt Świętokrzyski

Inwestprojekt Świętokrzyski

Spółdzielnia Pracy ”Inwestprojekt Świętokrzyski” w Kielcach powstała w 1990 roku na bazie Zakładu Projektowania i Usług Inwestycyjnych „Inwestprojekt” działającego od 1958 roku. Dysponujemy stałą kadrą inżynieryjno-techniczną w każdej branży procesu...

więcej»
Domator

Domator

Początki Spółdzielni Mieszkaniowej „DOMATOR” przypadają na rok 1986. Po upływie 25 lat SM „DOMATOR” jest nadal nowoczesną firmą, zarządzającą ogromnym majątkiem mieszkaniowym, nadal inwestującą w swój rozwój. Kolejno realizowane osiedla: „Pod...

więcej»
pokaż wszystkie»